RICHARDSON ELECTRONICS, LTD.— Sankey Diagram
Quarterly mode · period ending 2026-02-28 · SEC EDGAR
ComparingFY2026 (Q4) vs FY2025 (Q4)
Revenue
$55M
Gross Profit
$18M
Operating Income
$1M
Net Income
$893K
Click a Metric or Sankey Node to View Historical Trends
Show Source Data (Audit Panel)
| Line item | FY2026 (Q4) |
|---|---|
| Revenue | $55M |
| COGS | $38M |
| Gross Profit | $18M |
| R&D | $0 |
| SG&A | $16M |
| D&A | $7K |
| Other OpEx | $0 |
| Operating Income | $1M |
| Interest Exp. | $302K |
| Other Non-Op | $0 |
| Pretax Income | $1M |
| Tax | $302K |
| Net Income | $893K |
QuarterCharts · SEC EDGAR data · RELL · Comparing FY2026 (Q4) vs FY2025 (Q4)